Νέα - Ανακοινώσεις                                              3ο ΛΥΚΕΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Κεντρική σελίδαΝέα-ΑνακοινώσειςΤάξη Β΄Τάξη Γ΄θετΤάξη Γ γ.π.ΔιαγωνίσματαΕργαστήριο ΒιολογίαςΕκπαιδευτικά video

Πανελλήνιες ΕξετάσειςΧρήσιμες συνδέσεις

1. Προεδρικό Διάταγμα που κατοχυρώνει την ειδικότητα των Βιοχημικών και Βιοτεχνολόγων αποφοίτων του Τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

2. Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας - Ολυμπιάδα Βιολογίας. Διεξάγεται κάθε χρόνο για μαθητές της Β΄ και Γ΄ λυκείου σε ύλη που καθορίζεται από την οργανωτική επιτροπή. Η Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας διεξάγεται τον Ιούλιο κάθε έτους σε διαφορετική χώρα. Συμμετέχουν περίπου 55 χώρες με 4 σπουδαστές η κάθε μία. Θέματα προηγουμένων ετών . Τράπεζα θεμάτων για εξάσκηση.

Κεντρική σελίδα, Νέα - Ανακοινώσεις,   Τάξη Β,  Τάξη Γ' θετ. κατεύθ,   Τάξη Γ γεν_παιδ., Διαγωνίσματα,  Εργ. Βιολογίαςεκπαιδ. videoΠανελλήνιες εξετάσεις,  Χρήσιμες Συνδέσεις

Τελευταία ενημέρωση έγινε την:  05-Οκτ-2013                               επιστροφή